Ma uz nekdo osobni zkusenost s touhle airolinkou ? Z nejakeho duvodu posledni dobou vynechavam spolecnosti u ktery se nedaji sbirat mile u alianci, nicmene pochopil jsem ze takhle airolinka je dost oblibena, tak me zajimalo jestli nekdo ma porovnani monkey / business treba s EK nebo nejakou jinou spolecnosti..  .

[HU] Hainan Airlines

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To jsou parádní informace smiley potvrď pak prosím ten salónek na cestě zpět, díky!

0 Citovat

Ahoj, s tím hotelem v Pek jsi mě potěšil:) My letíme ve středu TXL-PEK-BKK a máme v Pek přestup 8 hodin, na zpáteční 17 hod. Tak nevím, jestli zkusit hotel při obou přestupech nebo vyrazit rovnou do města. Za jak dlouho jsi se dostal z hotelu na Tiananmen? A po příletu na BKK po půlnoci už asi funguje jenom taxi?

0 Citovat

Minulý týden jsem letěl Praha-Peking-Bangkok, zakoupený zde v akci za 7469 Kč.

Let Praha - Peking:
Rok starý Airbus A330-300, pěkný interiér, vše zářilo novotou. Letušky všechny mluvily dobrou angličtinou + jeden steward podle přízvuku a vzhledu bílý Američan, ale mluvil i čínsky. Amenity kit v tašticce na zip obsahoval kartáček, pastu, špunty, ponožky a klapky na oči. Každý dostal papírovou kartičku s nabízeným občerstvením. Na výběr ze tří jídel: treska s rýží, kuřecí nudle a hovězí s rýží, dále salát a desert. K pití pivo Heineken, nějaký čínský pívo, vína, limonády a džusy. Z tvrdýho Baileys, Hennesey VSOP, London Gin, Chivas Royal 12yo, Stolichnaya vodka. IFE super, mnoho filmů, včetně nejnovějších jako Doctor Strange nebo Inferno, dokonce i český Karel IV. Rozdávaná sluchátka stály za nic, naštěstí byla k dispozici i redukce ze dvou jacků na jeden, takže šlo připojit vlastní sluchátka. Kdo měl hlad tak byly volně k dispozici české chipsy, případně instantní nudle. Ke snídani na výběr nudle nebo omeleta + český jogurt, croissant s džemem a milka zákusek. Přílet do Pekingu na čas, pasová kontrola bez problému.

Kufry mi v Praze odbavili až do Bangkoku, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem procházel kolem baggage claimu, tak jsem hodil oko na pás, kde byl náš let a uviděl tam můj kufr, jak si vesele jezdí dokola. Anglicky samozřejmě nikdo z okolního personálu nemluvil, tak jsem kufry radši vzal než je někdo šlohne.

Jelikož jsem měl v Pekingu 14 hodin na přestup, chtěl jsem rovnou z letiště jet do města na prohlídku. Protože je ale Hainan pětihvězda, nedalo mi to a začal jsem pátrat po tom, jestli neposkytují hotel zdarma při přestupu. Na jejich webu je hodně zakopaná informace o tom, že když má člověk přestup více jak 6 hodin, tak má nárok na hotel, nicméně bylo to podmiňované nějakým domestic letem. Řekl jsem si, že za pokus nic nedám a tam jsem v příletové hale šel rovnou na přepážku Hainanu (hned vpravo po výlezu od Baggage claimu). Týpek na přepážce hned, že není problém, že to je samozřejmost. Ofotil si boarding pass z Prahy a za 30 minut už mě vyzvedával shuttle od hotelu. Hotel byl 4* a byl asi 10 minut od letiště směrem k centru. Pokoj krásný a čistý. Trochu jsem si odpočinul a vyrazil do města (od hotelu jsem jel taxíkem na metro China International Exhibition Center za 13 juanů a pak 6 juanů metrem až na Tiananmen). Zpět od hotelu mě opět odvezli na letiště ve smluvený čas.

Při čekání na let do Bangkoku jsem jako správná vyžírka ještě zkoušel získat vstup do salonku zdarma, který taky na webu inzerují zdarma při přestupu víc jak 6 hodin. Nicméně na T2 odkud jsem letěl, Hainan svojí lounge nemá, pouze nějakou společnou s jinýma aerolinka a tam mi řekli, že zdarma je pro mě pouze přímo Hainan Lounge na T1(což je dobré vědět pro zpáteční let, kdy tam mám přestup 6 hodin a 40 minut smiley).

Odlet do Bangkoku nakonec zpožděn téměř o 2 hodiny z důvodu velkého provozu na letišti a žádného volného slotu na vzlet. Let byl operován také téměř novým B737-800, bohužel bez IFE. Sedačky v pohodě. K jídlu pouze 2 možnosti, žádné papírové menu a žádnej tvrdej alkohol. Druhé pivo už pro mě údajně neměli. Číňani se ani na jednom letu nechovali jako prasata, ale celkem slušně. Na obou letech bylo také celkem dost Čechů, očividně letící v rámci stejné akce.

0 Citovat

Tady je recenze z B787 http://thepointsguy.com/2016/02/hainan- ... ss-review/ smiley

0 Citovat

Letela jsem s Hainan Airlines asi dvakrat trikrat, ale je to uz par let.. Nicmene na me udelali dojem. Super servis, letusky pekne v cinskych satech qipao, jidlo fajn.. Tak doufam, ze se za ty posledni roky u nich nic nepokazilo! Stejnou trasu jsem litala s Aeroflotem nebo Aerosvitem, a to bylo jine kafe smiley

0 Citovat

Ma uz nekdo osobni zkusenost s touhle airolinkou ? Z nejakeho duvodu posledni dobou vynechavam spolecnosti u ktery se nedaji sbirat mile u alianci, nicmene pochopil jsem ze takhle airolinka je dost oblibena, tak me zajimalo jestli nekdo ma porovnani monkey / business treba s EK nebo nejakou jinou spolecnosti.. smiley Koukal sem se ted na ten prispevek od Lukase a za stejnou cenu se da letet s Finnairem pres HEL, je mi jasne jaka je vyhoda primeho letu, nicmene jsem zvedavy, jak dlouho to vydrzi, kdyz je ta linka do BEJ tak konkurencni s tak nizkou cenou..

0